Rio Anti-Cellulite Laser

Czy masaż pomaga zwalczać cellulit?

Masaż jest zabiegiem fizjoterapeutycznym, polega na sprężystym odkształcaniu tkanek. Wiele jest jego rodzajów i form. Zabieg służy nam w celach leczniczych, relaksacyjnych i przygotowuje mięśnie do wysiłku fizycznego. Kobiety najbardziej interesuje masaż, który usunie „pomarańczową skórkę”. Jakie rodzaje masażu stosujemy podczas walki z cellulitem?

Zabiegi domowe

Masaż przyrządami domowymi czyli takimi, które możemy zakupić w drogerii kosmetycznej, wykonuje się przed nałożeniem kosmetyków o działaniu antycellulitowym. Taka kolejność sprawi, że pobudzona skóra znacznie lepiej wchłonie preparaty z jakże cennymi składnikami aktywnymi.

Gadżety do masażu wyposażone są w specjale wypustki, rozmieszczone w taki sposób, aby można było wymasować każdy centymetr danej części ciała. Obszar zaatakowany przez „pomarańczową skórkę” masujemy ruchami okrężnymi, jednocześnie nie uciskając zbyt mocno. Wyróżniamy dwa rodzaje masażerów domowych z uwagi na ich konstrukcję: body roller posiada masujące kulki, które wspomagają cyrkulację krwi; body slimmer ma gumowe wypustki i nadaje się do masażu głębokiego.

Stosując domową formę masażu należy pamiętać o ważnej zasadzie. Ruchy powinny być wykonywane w kierunku do węzłów chłonnych. Systematyczność jest równie ważną sprawą – masaż powinien trwać od 15 do 20 minut. Taka seria powinna być stosowana przynajmniej przez 8 tygodni.

Masaż w gabinecie kosmetycznym

Naszym ciałem specjaliści mogą zająć się na dwa sposoby – ręcznie bądź przy użyciu specjalnej aparatury. Masaż klasyczny wykonywany przez kosmetyczkę bądź masażystę nie należy do najprzyjemniejszych. Podobnie jest ze sprzętem, który działa na nasze ciało dość agresywnie.

Najczęściej stosowane i najbardziej popularne zabiegi z zastosowaniem masażu przy użyciu specjalistycznej aparatury:

  • „pompa ssąca” - takie urządzenie umieszczane jest w większości sprzętów dostosowanych do pracy przy cellulicie. Polega ono na działaniu podciśnienia, które z tkanek odciąga limfę i zanieczyszczenia. Po kilku minutach zabiegu ciśnienie spada. Skóra staje się przekrwiona, a przede wszystkim zaopatrzona w tlen. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest masowanie głębiej położonej tkanki tłuszczowej między komórkami.
  • mechaniczny drenaż limfatyczny, slide-styling, „masaż poślizgowy”. W tym przypadku wykorzystuje się nacisk - na stopy, nogi, biodra i ramiona nakładane są specjalne dmuchane „mankiety”, połączone przewodami powietrznymi ze specjalnym urządzeniem. Powietrze pod ciśnieniem przepompowane jest do mankietów, przez co uzyskuje się delikatny nacisk na skórę konkretnych partii ciała. Powoduje to odprowadzenie limfy i produktów końcowych przemiany materii.

Masaż jest bardzo ważnym elementem wspomagającym walkę z cellulitem. Poprawia elastyczność skóry, ujędrnia ją, wspomaga działanie preparatów kosmetycznych. Poprawnie wykonywany potrafi naprawdę wiele zdziałać.

Napisali do nas

Napisali do nas

Polecamy artykuły