Rio Anti-Cellulite Laser

Walka z cellulitem za pomocą kremów

Jaki krem antycellulitowy wybrać?

Krem jest to pierwsza i najpopularniejsza rzecz po którą sięgamy zwalczając cellulit, często zapominając o niezbędnej diecie i aktywności fizycznej. W połączeniu tych wszystkich elementów możemy zdziałać naprawdę wiele.

Półki drogeryjne są przepełnione coraz to nowszymi preparatami ujędrniającymi, antycellulitowymi i wyszczuplającymi. Jednak co wybrać? Czym się kierować? Konsystencją, składnikami aktywnymi, firmą czy reklamą?

W początkowym etapie powstawania „pomarańczowej skórki” dobre efekty uzyskuje się podczas stosowania kosmetyków wyprodukowanych na podstawie roślin leczniczych. Warto zwrócić uwagę na bluszcz, arnikę czy żywokost. Kosmetyki zawierające owe składniki aktywne poprawiają krążenie krwi co przyspiesza przepływ limfy.

Produkty do ciała o działaniu antycellulitowym mogą mieć formę kremów, lotionów, balsamów, olejków. Podczas stosowania nie musimy zwracać uwagi na postać preparatu. Liczy się jedynie jego skład i zawarte w nim składniki aktywne.

Po co stosować kosmetyki antycellulitowe?

Preparaty wspomagające walkę z cellulitem stosuje się celu pobudzenia krążenia, uaktywnienia odpływu limfy oraz kontrolowania odkładania się tłuszczów. Kosmetyki o działaniu antycellulitowym powinny wywoływać uczucie ciepła i powodować zaczerwienienie skóry. Substancje aktywne pobudzają tkankę skórną i naczynia krwionośne. Naczynia włosowate ulegają rozszerzeniu, pobierają więcej tlenu, co powoduje aktywniejszy przepływ świeżej, bogatej w produkty odżywcze krwi tętniczej. Niektóre kosmetyki dają uczucie mroźnego zimna. Taki krem działa na zasadzie zimnego prysznica. Zmusza organizm do przyśpieszenia funkcji aby przywrócić skórze prawidłową temperaturę. W tym przypadku również wzmaga się przepływ krwi co powoduje szybsze spalanie zalegających złogów komórek tłuszczowych.

Jak aplikować kremy antycellulitowe?

Kosmetyki dobrze jest nakładać na skórę przy pomocy rękawicy z grubego, szorstkiego sizalu, bądź innego szorstkiego tworzywa sztucznego.

Automasaż wpływa bardzo korzystnie na wchłanianie kosmetyku. Ważne jest również odpowiednie nakładanie preparatów:

  • na udach kremy nakłada się do góry, poza pachwiną kierujemy ruchy do środka w kierunku dolnych części brzucha,
  • rozpoczynając od pośladków, masaż wykonuje się nad biodrami oraz nad pachwiną, w kierunku dolnych części brzucha.

Odpowiednie wprowadzenie kremu sprawi, że wmasowany kosmetyk odżywi skórę i będzie działał w prawidłowy sposób. Osiąga się efekt tzw. auto-drenażu. Lekki ucisk kieruje limfę w odpowiednim kierunku, usprawniając jej obieg w organizmie.

Napisali do nas

Napisali do nas

Polecamy artykuły